המרים השבועי

באוגוסט האחרון ציין אולפן ההקלטות המיתולוגי “Electric Lady Studio” יובל להקמתו. לא כל כך היה לי זמן להתייחס לזה אז בשל כאוס משפחתי, שהצטרף לכאוס הכללי המתחולל כאן. אך מאחר וכבר השקעתי, חקרתי וכתבתי, לא אוותר על טריביוט קטן לאחד האלילים שלי!

הסטודיו הזה נקנה על ידי ג’ימי הנדריקס והמנהל שלו בשנת 1968 ונחנך בשנת 1970. באותם הימים זה היה אולפן ההקלטות היחיד שהיה שייך למוזיקאי יוצר. למרבה הצער, הנדריקס עצמו זכה ליהנות מהסטודיו הזה רק עשרה חודשים עד למותו.

עד שנרכש על ידו המקום שימש כמועדון לילה שהנדריקס נהג לבלות בו. הוא ממוקם באזור הכי אהוב עלי בניו יורק: גריניץ’ ווילג’. השיפוץ של המקום והפיכתו לאולפן הקלטות דרשו השקעה וזמן ארוכים מן הצפוי, אך בסופו של דבר, ההשקעה השתלמה, והנדריקס זכה לחנוך את סטודיו החלומות שלו. להנדריקס היה חזון לאחד יחד מוזיקאים מכל העולם בשדה פתוח, בו הם ישבו במעגל וינגנו עד שימציאו יחד שפה מוזיקלית משותפת, “The Language of Peace”, אותה הם יקליטו בסטודיו שלו. הוא שיתף בכך את פאתי סמית’, שהקליטה אף היא את אלבום הבכורה שלה ואת הבאים אחריו בסטודיו הזה, וכתבה על המפגש עימו במסיבת הפתיחה בספר שלה “רק ילדים”.

בין השנים 1970 ל-1990 ספינת האם של הנדריקס הייתה ל”אולימפוס” של להיטי זהב וכסף מכל סגנונות המוזיקה. באולפן הזה הקליטו לד זפלין, ג’ון לנון, דיוויד בואי, הרולינג סטונז, בלונדי, סטיבי וונדר ועוד רבים וטובים.

בתחילת שנות האלפיים המקום נקלע לקשיים כלכליים, אך בשנת 2010 הוא זכה לתחייה מחודשת אחרי שנקנה ע”י ידיים חדשות ועבר לניהול המקצועי של לי פוסטר, שהפיח בו חיים ומשך אליו אמנים כמו ליידי גאגא ומארק רונסון, U2, אדל, פו פייטרז, ארקטיק מאנקיז ועוד.

יכולתי לבחור ב”מרים” מרטיט שחלות ולב של האלוהים עצמו, אך בחרתי דווקא בשיר של להקת ה-Bleachers, פרויקט הסולו של המוזיקאי ג’ק אנטונוף, אחד המפיקים הכי עסוקים של הסטודיו הזה. אנטונוף (כן, הוא משלנו 😊) עובד עם אמנים כמו טיילור סוויפט, לורד, לאנה דל ריי, סט. וינסנט ואחראי להפקת יצירות מופת, כגון: “Reputation” ו-“Lover” של סוויפט, “Norman Fucking Rockwell” של דל ריי, “מלודרמה” של לורד ו-“Masseduction”  זוכה הגראמי של סט. וינסנט- שכולם הוקלטו בסטודיו הזה.

טיילור סוויפט הייתה הראשונה לעבוד איתו כמפיק אחרי שכתבה איתו כמה שירים ואהבה את הסאונד שלו.

השיר הזה היה הסינגל הראשון של הבליצ’רס ששוחרר ב-2014 מתוך האלבום (הסופר כיפי!) “Strange Desires” שיצא מאוחר יותר באותה השנה.

כמטפלת יש ימים שבהם אני בהחלט יכולה להזדהות עם ג’ק בדמות הפסיכולוג בקליפ ההיסטרי (תרתי משמע) הזה 😊. למי מאיתנו, בייחוד בימים אלו, לא מתחשק לצרוח “קחו אותי מכאן!!!”?

אז בהזדמנות זו, לרגל יום הולדתי שחל מחר, אאחל לעצמי, לאהוביי וליקיריי, למדינה וליקום שלנו פשוט “to get better”, כי מכאן באמת שכבר אין לאן להתדרדר!

 

Bleachers- I Wanna Get Better

המרים השבועי באוגוסט האחרון ציין אולפן ההקלטות המיתולוגי “Electric Lady Studio” יובל להקמתו. לא כל כך היה לי זמן להתייחס לזה אז בשל כאוס משפחתי,

כנסו כנסו »

חפירות אחרונות...