Madonna- Music

השיר הזה, שעל שמו נקרא גם האלבום ה-8 של מדונה, יצא בדיוק לפני 20 שנה (פלוס 4 חודשים). הרבה סיבות הביאו לכך שבחרתי בו ל”מרים השבועי” התורן בפרוש עלינו שנה אזרחית חדשה ועשור חדש.

למעט כיכובו במקום הראשון באינספור מצעדי פזמונים, כולל המצעד של בילבורד (הוא הסינגל ה-12 של מדונה שקטף את המקום הראשון במצעד ה-100 שלהם), הוא נחשב ע”י מבקרים רבים כאחד השירים הכי טובים של שנות ה-2000. לעומת זאת, “Music” האלבום, שהגיע אחרי “Ray of Light” פורץ הדרך ושובר השיאים משנת 1998, זכה לפחות הצלחה, אך המשיך את הקו האלקטרוני החדשני והריקודי של קודמו- רק בתוספת כמה כובעי קאובוי ונגיעות קאנטרי מלודיות ;-). אני זוכרת שחיכיתי לצאת האלבום הזה בקוצר רוח, וקיבלתי אותו בצירוף פרלינים באריזה מהודרת של מקס ברנר כמתנת יומולדת מחברה טובה.

כיאה למדונה, שאפילו ההיריון המתקדם עם בנה הביולוגי השני רוקו לא עצר בעדה להישאר נאמנה לעצמה, הפעם היא על תקן נובורישית (או סרסורה, אם תרצו) שיוצאת לקרוע את העיר, כשלימינה חברתה הטובה דבי מאזר ולשמאלה ניקי האריס, אחת מזמרות הליווי הותיקות שלה עוד משנות ה-90 ומלפניה, על תקן הנהג שלה, אלי ג’י, הלוא הוא הקומיקאי והשחקן סשה ברון כהן, אשר גם בזכותו התכנסנו כאן היום. גילוי נאות: רק לפני חודש גיליתי שהוא בריטי (חשבתי שוולגאריות כמו שלו שמורה רק לאמריקאים :-)). מודה שמעולם לא הייתי בקטע שלו, ולא צפיתי באף אחד מסרטיו, למרות שיש מי שמוצא בהם גאונות וסאטירה נוקבת על החברה בה אנו חיים. אני יודעת שיש “הייפ” מטורף סביב הסדרה “המרגל”, ושהוא עושה שם תפקיד רציני ועטור שבחים בתור אלי כהן. מה שגרם לי להתעניין בו יותר היה דווקא הנאום שלו בקבלת פרס המנהיגות הבינלאומית מטעם הליגה נגד השמצה. אם טרם יצא לכם להיתקל בנאום שלו, אני ממליצה בחום לעשות זאת, ויפה שעה אחת קודם! קישור בהמשך. באינטליגנטיות מתובלת בשנינות ובהומור, ברון כהן מפנה אצבע מאשימה אל הרשתות החברתיות וענקיות הטכנולוגיה והעומדים בראשן (פייסבוק, גוגל, אלפבית, יוטיוב וטוויטר) על הגברת הקיטוב, השנאה וההסתה בעולם ו”הגנה על המניה שלהם על חשבון הדמוקרטיה”. אחד המשפטים שתפס אותי בנאום שלו חזק היה: “רק תחשבו מה גבלס היה יכול לעשות באמצעות הפייסבוק”…..

אני עוד רחוקה מלסכם מוזיקלית את השנה החולפת, ואיזו שנה זו הייתה!!!! (ווא-ווא כמה עוד יש לי לחפור עליה!). בינתיים אאחל לכולנו שנה ועשור חדשים גדושים במוזיקה משובחת והופעות בלתי נשכחות, יצירות ויוצרים חדשים וישנים שלא יפסיקו לרגש ולהפתיע, צלילים ערבים לאוזן וקסם שנשזר ובוקע מן המנגינות והמילים.

“Music Makes The People Come Together” אמרה המלכה ה-M. אז שנצליח לשים את המחלוקות בינינו בצד (או אולי ליישב אותן באמצעות מוזיקה) ולהתאחד כולנו סביב אחד הדברים הכי טהורים ונצחיים, ששווה לחיות ולהתעורר בבוקר למענם!

המרים השבועי

Fleetwood Mac- Go Your Own Way

Fleetwood Mac- Go Your Own Way לכבוד סיום הסגר המהודק- מסוגר- סגור- בהחלט (פככככ, צחקתי בקול רם) והתחדשות עונת הדייטים (פככככ, שוב צחקתי בקול רם!

כנסו כנסו »

חפירות אחרונות...