הכוכב (פופ-בן-העשרה) הבא לאירווייז'ה- סיומה של תקופה

לקראת סוף המשדר הודיעו אסי ורותם בנימה מעט אירונית כי תאגיד השידור החליטו להחזיר את בחירת הנציג של ישראל לאירוויזיון אליהם, ואני נשמתי לרווחה. אני לא אעמוד בעוד עונה כזו! אני לא יכולה יותר להעביר את עצמי בינג’ים ליליים או לשרוף שבתות על שידורים חוזרים של התכניות שפספסתי בזמן שים מטלות נערמות לי על הדסק(טופ). אז טוב שכך!

אין ספק שזו הייתה עונת מרובת כישרונות! החל משלבי האודישנים הראשונים. קצת הופתעתי מכמה שנשרו בדרך כמו עדן זוהר היפיפייה, בעלת גוון הקול של זמרות הסול והבלוז מפעם ואיכויות השירה המקצועיות שביה”ס “רימון” בהחלט מורגש מאחוריהן, או כמו אביהו פנחסוב הגאון המטורף (כן, כן), שהביא לתכנית הזו צבע אחר לגמרי עם ים כשרון, או כמו ילדת הפלא ללי קולישקין, שאם כבר לשלוח טינאייג’רית להולנד, זה אותה! ווקאליסטית שלא הייתה מביישת אותנו מול השולטות בעולם הפופ כיום, כמו אריאנה גרנדה או מיילי סיירוס. זמרת שהפליאה אותי במקצועיות שלה וביכולת שלה להחזיק שיר בגילה הכל כך צעיר!

או כמו מורן אהרוני המלכה, שחרכה את הבמה בכל פעם שהיא עלתה עליה. המתמודדת הכי מסקרנת בעיני, שבזכותה חיכיתי לכל תכנית בקוצר רוח רק כדי לראות ולהאזין למטעמים שהיא תביא בכל פעם. כן, היא תפסה את משבצת מאיה בוסקילה השנה מבחינת “ההזדמנות השנייה” (ואגב, בשנה שעברה חשבתי שבוסקילה או שפיטה היו אלו שצריכות לייצג אותנו בתחרות).

החספוס הזה בקול שלה (מה האמריקאים קוראים אותו Husk :-)), העוצמה המתפרצת ממנה כמו לבה מהר געש, הרגש שהביאה במינונים הנכונים- הכל היה מושלם!

כל כך רציתי סיפור סינדרלה בשבילה. בסוף קיבלנו אותו בדלת האחורית עם עדן אלנה. עדן יפה ומקסימה ויודעת לתת שואו, אך הסכמתי מאד עם אסף אמדורסקי כשהאשים אותה במלודרמטיות- יתר (בייחוד בהקשר של הביצוע שלה ל”יחפה” שזה מבחינתי קודש הקודשים שאין לגעת בו! :-). היא שרה אותו מאד יפה ומדויק, אך אילו הייתה שומרת על פשטות ושרה קטן ונקי, זה היה קולע בול.)

A blast from the past- אחד הביצועים של מורן אהרוני מימי כוכב נולד 4. השנה ראינו שהיא מסוגלת אפילו ליותר 🙂

אולי העולם שייך לצעירים, אבל יש משהו כובש ואמין הרבה יותר באבק הדרכים ותרמיל המסע שסוחבים איתם הבוגרים המנוסים יותר על הגב, וזה מורגש הרבה יותר בהגשת השיר אצלם. אין זה אומר שאני לא מעריכה את כישרונם של ארבעת הפיינליסטים. אני צופה לכל אחד ואחת מהם קריירה מזהירה בעולם המוזיקה.

למרות שמבין הארבעה הכי אהבתי את גאיה לאורך כל הדרך, הגיע לעדן לזכות מאחר והיא נתנה את השואו הכי טוב בערב הגמר. אור עמרמי ברוקמן ללא ספק הפליא בכישרונו, אך מיציתי את סגנון ההגשה שלו די מהר. אלה לי בעיני עדיין לא מוכנה לבמה בסדר גדול כזה. עם עוד קצת עבודה, בשלות, פז”ם של הופעות ו- “Practice Makes Perfect”, היא תהיה שם! 

ראוי לציין כי, לרוב, השופטים התנהגו יחסית יפה העונה. למעט אחד יחיד ומיוחד ושמו איתי לוי. אם בעונה הקודמת הכרזתי כל הזמן על כך שכמה שאני שרופה על סטטיק, ככה אני לא סובלת את בן אל, הרגשתי שבעונה הזו הוא דווקא דיבר דברי טעם. הוא עדיין לא המגבון הכי לח באריזה, אך איתי לוי, ללא ספק תפס את מקומו במשבצת הביקורות ההזויות. למעט חיבתנו המשותפת לגאיה שאקי, לא הייתה לביקורות שלו שום אחיזה במציאות בעיני. כשהיה צריך לשבח את אוהד שרגאי, למשל, על החדשנות שלו, הוא קטל אותו. כשהביצועים שלו היו קיטשיים ובאנאליים, שיבח אותו. וגם מאיפה הרעיון הזה שכל שיר חייב בהכרח “להתפוצץ”? ומה זה בכלל להתפוצץ? לצרוח בשיא של השיר? להגיע לגבוהים? להתפרס על שמונה אוקטבות?

אני מציעה להפקה ללהק אותי במקומו לעונה הבאה. גם אני יודעת לעשות “מנחגנה” ו”טיייייייייל” ולעלות על שולחנות, כך שכמעט לא תרגישו בהבדל, למעט התוכן :-).

זו רק אני או ש…Bitch stole my look?

ובואו נדבר רגע על אירוע הגמר עצמו. חיכיתי לערב הגמר בהתרגשות, ואף ערכתי לעצמי ערב הקרנה חגיגית, אבל איך אומר מכובדנו? משהו בו לא “התפוצץ לי”. כנראה שהשיא היה ברבע וחצי הגמר, ומהם אפשר היה רק להתדרר.

ללא ספק מגיע דוז פואה על ההפקה המושקעת! קטעי הריקוד של הרקדנים היו עשויים לעילא ולעילא! התאורה והפירוטכניקה שעל הבמה היו גרנדיוזיות, והעיבודים המוזיקליים של עמוס בן דוד לאורך כל העונה היו מקוריים ויצירתיים. עם זאת, בחירת השירים של הפיינליסטים וביצועיהם די אכזבו. במהלך העונה זכינו לפסגות הרבה יותר גבוהות מכל אחד ואחת מהם. אולי זו ההתרגשות, אולי זה שידור הלייב ואולי זו רביעיית הגמר שמבחינתי הייתה צריכה להיות אחרת לגמרי….

 

המרים השבועי

Fleetwood Mac- Go Your Own Way

Fleetwood Mac- Go Your Own Way לכבוד סיום הסגר המהודק- מסוגר- סגור- בהחלט (פככככ, צחקתי בקול רם) והתחדשות עונת הדייטים (פככככ, שוב צחקתי בקול רם!

כנסו כנסו »

חפירות אחרונות...

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email